Konica Minolta zaprezentowała inteligentną platformę Workplace Hub

  • 30 marca 2017

Konica Minolta Inc. (Konica Minolta) zaprezentowała w Berlinie inteligentną platformę Workplace Hub, rozwiązanie oferujące szerokie spektrum usług, które pozwala użytkownikom efektywnie i w sposób zoptymalizowany wykonywać swoje zadania biznesowe. Nowy system służy do zarządzania całą strukturą IT oraz usługami, dostępnymi w danej organizacji.

Nowy Workplace Hub stanowi kolejny etap nowatorskich rozwiązań, jakie są oferowane przez Konica Minolta od wielu lat i jest odpowiedzią na wciąż zmieniające się potrzeby biznesowe Klientów. Tworząc inteligentne, zintegrowane systemy firma umożliwia Klientom szybciej i wydajniej osiągać cele, podejmować trafne decyzje oraz skupiać się na wynikach pracy zamiast na narzędziach z których korzystają.

Workplace Hub został zaprojektowany tak, aby połączyć wszystkie technologie, sprzęt, oprogramowanie i usługi na jednej, wielopoziomowej platformie, tworząc system koordynujący całą infrastrukturą IT w firmie. Narzędzie to pozwala wydajniej zarządzać usługami informatycznymi. Rozwiązuje również kwestię złożoności systemów informatycznych w firmach poprzez zastosowanie efektywniejszego zarządzania zróżnicowanym wachlarzem narzędzi, usług i urządzeń wykorzystywanych przez nowoczesne organizacje. Użytkownik ma do dyspozycji ‘Dashboard’, przedstawiający stan wykorzystywania zasobów IT w całym przedsiębiorstwie, dzięki czemu firma może wprowadzić zmiany i zoptymalizować wybrane procesy.

Dzięki globalnej partnerskiej współpracy z Hewlett Packard Enterprise, Sophos i Microsoft użytkownik otrzymuje najwyższej klasy sprzęt oraz systemy IT. Dodatkowe usługi oferowane przez Canonical i BrainTribe otwierają dostęp do rozwiązań opartych na oprogramowaniu open source i zaawansowanego zarządzania danymi, ułatwiając skuteczną cyfrową transformację każdego przedsiębiorstwa. W przyszłości Konica Minolta planuje również integrację nowego rozwiązania z innymi produktami, których znaczenie będzie wzrastać na rynku.

„Miejsce pracy zmienia się w szybkim tempie a cyfrowa transformacja nabiera coraz większego znaczenia dla funkcjonowania firmy i jej rozwoju. Workplace Hub umożliwi różnej wielkości organizacjom efektywne przeprowadzenie zmian, jak również przygotuje je na wprowadzenie nowych technologii, które już przenikają do świata biznesu” – powiedział Shoei Yamana, Dyrektor Generalny i prezes Konica Minolta Inc

Workplace Hub w wersji 1.0 będzie dostępny jesienią 2017 roku. Wprowadzenie platformy Workplace Edge, oferowanej jako samodzielne urządzenie planowane jest na wiosnę 2018 roku.

Z produktu mogą skorzystać wszystkie firmy, niezależnie od wielkości, dla których istotne jest skuteczne zarządzanie procesami.

Źródło: materiały Konica Minolta Polska