Serwis kopiarek | Dzierżawa kserokopiarek | Wynajem drukarek

Jakie zalety ma druk cyfrowy?

Jakie zalety ma druk cyfrowy?

Niekiedy bywa tak, że ktoś potrzebuje niewielkich ilości wydrukowanych materiałów szkoleniowych, ulotek reklamowych, folderów, zaproszeń czy też broszur. Jeszcze jakiś czas temu koszt takiego wydruku przy niskim nakładzie mógł przerazić i odstraszyć potencjalnego klienta. Na szczęście postęp technologiczny wpłynął również na rozwój w dziedzinie poligrafii i tym samym dał sposobność wydruku małej liczby odbitek, i to w niskiej cenie.

Co zapewnia druk cyfrowy?

Druk cyfrowy zapewnia nowoczesną technologię druku z pominięciem czasochłonnej fazy sporządzania matryc drukarskich, jak to ma miejsce w przypadku druku offsetowego. Dzięki prostej cyfrowej obróbce obrazu możliwe jest szybkie skalowanie oraz zarządzanie kolorami. Nośnik cyfrowy jest źródłem informacji o obrazie, a sam obraz może podlegać zmianom dla każdej odbitki i to bez dodatkowych kosztów.  Druk cyfrowy gwarantuje także bardzo atrakcyjne ceny wydruku dla bardzo małych nakładów, a także możliwość wydruku na rozmaitych podłożach.  Prosta i skuteczna archiwizacja wszystkich zleceń pozwala na błyskawiczne wznowienie druku. 

Każdy, nawet indywidualny klient, może zlecić druk plakatów w bardzo wysokiej jakości, znacznie przewyższającej jakość oferowaną przez drukarki domowe. Niewątpliwym atutem jest także czas. Dzięki drukowi cyfrowemu mamy sposobność uzyskania nawet dwustu stron na minutę. I co ważne, personalizacja druku cyfrowego daje możliwość zmian w zdjęciach, grafice, tekście, adresach, numerach seryjnych lub też kodach kreskowych. Tak naprawdę wystarczy jedno kliknięcie, aby zmienić dany element.